Zegarek Pilot chronograf

Czym są zegarki z chronografem

1 kwietnia 2022 Wyłączono Przez admin

Zegarki wyposażone w dodatkowe funkcje mają szerokie grono entuzjastów. Modele
z chronografem szczególnie doceniają osoby uprawiające sport, gdyż chronograf umożliwia dokładny pomiar i kontrolę  czasu niezbędnego do prawidłowego wykonania jakiegoś ćwiczenia czy treningu.

Co to jest chronograf 

Chronograf to zegarek wskazówkowy wyposażony w dodatkową funkcję pomiaru czasu na żądanie użytkownika. Pomiar dokonywany jest z dokładnością nawet  do 1/ 100  sekundy. Od mechanizmu zegarka zależy jak długi okres czasu można zmierzyć, w niektórych modelach są to nawet godziny.

 

Aby chronograf precyzyjnie odmierzał czas należy wzbogacić zegarek w dodatkowe pierścienie ze specjalnymi wskazówkami, które umieszcza się wewnątrz tarczy.  Właśnie po dodatkowych tarczach  poznajemy, że dany model to chronograf.

Przeważnie zegarki wyposażone są w trzy subtarcze, każda z nich odlicza inną jednostkę czasu –  sekundy, minuty lub godziny. 

 

Chronograf to inaczej stoper. Jest przydatny dla każdej osoby aktywnej fizycznie, a poza tym w znacznym stopniu wpływa na wygląd i estetykę zegarka.

Przeważnie z boku koperty znajdują się przyciski, którymi obsługujemy chronograf. Po naciśnięciu odpowiedniego przycisku ruszają wskazówki na dodatkowych tarczach, ponowne naciśnięcie zatrzymuje pomiar, a sąsiedni przycisk służy do wyzerowania licznika. 

 

Zegarek z chronometrem różni od zwykłego bardziej skomplikowany mechanizm i obecność dodatkowych, małych tarczy. W prostszych  modelach na tarczy umieszczona  jest tylko jedna wskazówka odmierzająca sekundy.

 

Wyposażenie zegarka w chronograf podnosi jego cenę, co jest oczywiste.

Dla kogo przeznaczony jest chronograf?

 

  • Dla sportowców, którzy uprawiają dyscypliny wymagające precyzyjnego zmierzenia czasu, jest to  bardzo istotne przy aspiracjach do  pobicia kolejnego rekordu.

 

  • Dla osób, które zarówno profesjonalnie jak i amatorsko zajmują się bieganiem. Chronograf dokładnie określi, w jakim czasie pokonujesz dany dystans i  jak długo trwa cały Twój trening.

 

  • Dla trenerów i instruktorów sportowych, którzy muszą mieć możliwość dokładnego mierzenia czasu swoich podopiecznych w różnych konkurencjach.

 

  • Dla osób ceniących sobie  nowoczesny design. Chronometry świetnie się prezentują i zwracają uwagę na sportowe pasje właściciela. 

Chronograf może być  idealnym dopełnieniem modnej  stylizacji, nie tylko sportowej. Elegancki pasek czy bransoleta doskonale dopasują  go  do bardziej wymagającej garderoby.

 

  • Dla wszystkich, którzy nawet w codziennym życiu dużą uwagę przywiązują do perfekcyjnie odmierzanego czasu, zarówno  w domu, jak i w pracy zawodowej.

 

Chronograf pełni w zegarku  dwie istotne role – zwiększa jego funkcjonalność oraz
podnosi prestiż czasomierza, gdyż dodatkowe tarcze nadają mu charakteru
i wzbogacają  prezencję.

Jaki chronograf wybrać?

 

Cechą charakterystyczną zegarka z chronografem jest obecność dodatkowych, małych tarcz, na pierwszy rzut oka właśnie to odróżnia chronograf od zwykłego zegarka. 

I tu trzeba być czujnym, aby nie dać się oszukać i nie kupić sobie egzemplarza, w którym tarcze to jedynie ozdoba i nie pełnią żadnych funkcji pomiarowych.

Całkiem nieświadomie można nabyć podróbkę chronografu.

Aby tego uniknąć omijaj miejsca niesprawdzone i przypadkowe.  Kupuj tam, gdzie klienci są zadowoleni z jakości, obsługi i  adekwatnych cen. Rekomendacja innych klientów i dobre opinie to najlepsza reklama. 

Przy zakupie specjalistycznych zegarków istotna jest również pomoc profesjonalnego sprzedawcy, który udzieli Ci niezbędnych informacji, poinstruuje w kwestii obsługi i  generalnie pomoże w podjęciu decyzji.

 

Jeśli jesteś miłośnikiem luksusowych zegarków i fanem chronografów mamy dla Ciebie interesujące propozycje:

 

  • Automatyczny chronograf Syrena Sport SLr – wyjątkowy sportowy model dla miłośników historii i motoryzacji, inspirowany kultowym polskim samochodem Syrena Sport, którego los zakończył się na etapie prototypu

 

  • Seria od polskiego producenta, firmy Balticus

Grey Seal 3 chronograf zielony

Grey Seal 3 chronograf szary

Grey Seal 3 chronograf niebieski 

 

  • Elegancki, dla mężczyzny z klasą, również polskiego producenta  – firmy Vratislavia Conceptum 

Chronohistoria ( LE150 ) biały

            Chronohistoria ( LE 50 ) złoty, czarna tarcza

Zegarek z chronografem to doskonały wybór. Łączy rozbudowaną funkcjonalność
z atrakcyjną prezencją. Każdy pasjonat sportu i casualowych dodatków znajdzie w naszym sklepie odpowiedni model. Zapraszamy.