Polskie zegarki – Doradzamy na co zwrócić uwagę

8 marca 2022 Wyłączono Przez admin

Zegarek to część garderoby i powinien harmonizować ze stylem i charakterem właściciela. Przy ogromnej ilości zegarków na rynku  nie jest łatwo wybrać odpowiedni model ani  dla siebie ani na prezent .  Warto jednak dobrze się zastanowić, gdyż jest to urządzenie, które powinno służyć i jednocześnie cieszyć swoim wyglądem przez długie lata. Idealny zegarek dodaje uroku, podkreśla indywidualność i klasę  właściciela, często podnosi prestiż. Dla wielu osób najważniejsze są właśnie względy estetyczne, a prezencja zegarka to sprawa priorytetowa.

Pamiętaj, że zegarek renomowanej polskiej firmy , wykonany z najlepszych materiałów,
o świetnych parametrach i nienagannej prezencji  musi mieć swoją cenę. 

Jakimi kryteriami należy kierować się przy zakupie zegarka, aby dokonać właściwego wyboru , a w dalszej kolejności być zadowolonym z  jego działania i estetyki?

 

 1. W pierwszej kolejności odpowiedz sobie na pytanie – w jakich okolicznościach zegarek będzie zakładany? Czy będzie noszony  na co dzień, czy na specjalne, eleganckie okazje? Od tego zależy, czy wybierzesz wygodny, sportowy model

polskie zegarki sportowe

czy wersję wyjściową, na biznesowe spotkanie lub wytworną kolację 

polskie zegarki biznesowe

polskie zegarki garniturowe 

 

 1. Zdecyduj, jaki mechanizm najbardziej Ci odpowiada. Masz do wyboru zegarek kwarcowy lub mechaniczny. Możesz zapytać w sklepie , jakie są zasadnicze różnice między tymi mechanizmami, i co to dla Ciebie oznacza.  Nasi pracownicy wyczerpująco odpowiedzą na Twoje pytania , zawsze chętnie służą profesjonalną pomocą. Kontakt do nas 

 

 1. Wybierz zegarek od polskiego producenta, są to wyroby na światowym poziomie,
  z gwarancją jakości . Przy produkcji tych czasomierzy dopieszczany jest każdy szczegół. Wykonane są perfekcyjnie, z zachowaniem najlepszych standardów. Zegarki wiodących marek spełniają wyśrubowane oczekiwania w najważniejszych kwestiach:
 • trwałość, odporność na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne , odpornść  na zanieczyszczenia
 • posiadają wysokiej klasy mechanizm.

            Duży wybór zegarków  polskich firm znajdziesz w naszym sklepie, polecamy

 

 1. Określ jak ma wyglądać Twój zegarek, czyli weź pod uwagę :
 • pasek, czy bransoleta? 
 • z czego ma być wykonany pasek?  skóra naturalna, ekologiczna, czy tworzywo sztuczne ?
 • jaki kolor paska, bransolety, tarczy? 

            Bransoleta i tarcza wykonywane są z tego samego materiału.

 

Przybliżymy Ci nieco polskich producentów zegarków, mamy nadzieję, że pomoże Ci to w  podjęciu decyzji.

Balticus 

Firma rodzinna z Gdyni, która zegarmistrzostwem  zajmuje się od kilku pokoleń. Produkuje zegarki klasy premium, sprzedawane w Polsce i na świecie.

Nie jest to masowy producent, czasomierze tej firmy pochodzą głównie z linii limitowanych, posiadanie więc takiego zegarka gwarantuje niepowtarzalność modelu i może być powodem dumy i satysfakcji.

Błonie

 

“Sprzedaj krowy, sprzedaj konie – kup zegarek marki Błonie.”

Firma z ciekawą historią, sięgającą czasów PRL – u . Pierwsze naręczne zegarki z zakładu Mera- Błonie w podwarszawskiej miejscowości trafiły do sprzedaży w 1959 roku, a od roku  1961 charakteryzował je dumny napis  MADE IN POLAND. 

Od 1969 roku zaniechano produkcji zegarków – wytwarzano urządzenia do komputerów,
a następnie  zakład podzielił los wielu innych w Polsce i ok. 2003 roku ogłosił upadłość. Do życia powrócił w nowoczesnym wydaniu w 2014 roku, a w 2015 trafiły na rynek pierwsze współczesne, ciekawe modele.

Pozytywny przykład na to, że można przywrócić do życia polską markę.

Wyroby tej firmy nawiązują do tradycji, są więc świetną propozycją dla starszego pokolenia .

G. Gerlach

Celem promowania polskiej myśli technicznej i  wprowadzania polskich projektów w fazę realizacji w 2012 powstała marka zegarków G. Gerlach . Inicjatorem tego pomysłu była 

Fundacja Rozwoju Polskiej Myśli Technicznej i Mechaniki Precyzyjnej. 

Założycielom tej marki przyświeca cel, aby polskie produkty wysokiej jakości ponownie stały się naszą wizytówką poza granicami kraju.

Zegarki G. Gerlach to idealny wybór dla miłośników historii, wojskowości i techniki,  można  wręcz nazwać je patriotycznymi. Nazwami nawiązują do wydarzeń historycznych – Dywizjon 303, ORP Sokół, Enigma, Pilot, Marszałek Piłsudski, Dragon, Husaria.